Nowy konkurs na kolejne kanały DVB-T w MUX-1


Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, 27 grudnia 2012 roku KRRiT ogłosiła konkurs na zagospodarowanie czterech miejsc na pierwszym multipleksie. Wnioskodawcy mogą ubiegać się o koncesje na programy telewizyjne o charakterze: społeczno-religijnym, filmowym, edukacyjno-poznawczym, dla dzieci w wieku od 4 do 12 lat.

 

W konkursie mogą wziąć udział nadawcy, którzy posiadają już koncesje na nadawanie programu w sposób satelitarny i chcą ubiegać się o jej rozszerzenie. Okres nadsyłania wniosków kończy się 25 lutego 2013 roku, a nadawanie nowych programów nastąpi po uzyskaniu przez przyszłych nadawców rezerwacji częstotliwości wydanej przez Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej. Rezerwacja częstotliwości zacznie obowiązywać nie wcześniej niż z datą wygaśnięcia rezerwacji wydanej TVP S.A.,a nie później niż 28 kwietnia 2014 roku.

Nowo ogłoszony konkurs jest zatem szansą dla TV Trwam na uzyskanie miejsca w cyfrowej telewizji naziemnej. KRRiT wydała również oświadczenie dotyczące telewizji Ojca Rydzyka w związku z licznymi publikacjami prasowymi. W oświadczeniu KRRiT podkreśla, że kilkakrotnie przekazywała pisemne informacje Księżom Biskupom oraz była zapraszana na spotkania m.in. odbywające się na forum Komisji Wspólnej Rządu i Episkopatu oraz, że gotowa jest nadal wyjaśniać wszystkie wątpliwości lecz w sposób i w zakresie, który nie naruszy zasad konkursu.