WAŻNE! Zmiana parametrów nadawania dla Szczecina!

 

Dziś w nocy o godzinie 1:00 wyłączone zostało nadawanie analogowej telewizji naziemnej. Oprócz całkowitego przejścia na sygnał cyfrowy zmienione zostały również parametry nadawania. Do tej pory trzeci multipleks, na którym znajdują się kanały takie jak TVP1, TVP2 HD, TVP Info, TVP Historia, TVP Kultura oraz TVP Polonia, nadawał na kanale 49. Teraz jest to kanał 48.

 

Zwiększona została również moc nadawania MUX-3 z 10kw do 100kw, więc użytkownicy, którzy do tej pory nie odbierali kanałów z tego multipleksu prawdopodobnie będą od dziś korzystać z szerszej oferty kanałowej.

 

Aby ustawić odpowiednie odbiornik należy uruchomić automatyczne przeszukiwanie kanałów, a następnie poukładać sobie kanały według własnych preferencji.

 

Osoby, które posiadają stare telewizory i nie zaopatrzyły się w dekoder DVB-T powinny nabyć nowy sprzęt. Cyfrowa telewizja naziemna powinna bez problemu być odbierana na dotychczasowych antenach naziemnych, pod warunkiem że dotychczasowo odbierany sygnał analogowy był dobrej jakości. Jeśli nie, należy również pomyśleć nad wymianą anteny.

 

Użytkownicy anten satelitarnych oraz kablówek nie odczują żadnych zmian pod tym względem.