Nowe kanały cyfrowej telewizji naziemnej DVB-T w Szczecinie

Jeżeli od jakiegoś czasu nie uruchamiałeś/-aś automatycznego strojenia na swoim odbiorniku (telewizorze lub dekoderze) możesz nawet nie wiedzieć o nowych kanałach, które dostępne są w Szczecinie i okolicach już od kilku tygodni.

Po pierwsze, od lipca 2019 w Szczecinie działa MUX-Szczecin, czyli dedykowany tylko dla Szczecina testowy multipleks, który nadawany jest z masztu na budynku Pazim. W ramach nowego multipleksu dostępnych jest pięć kanałów:

  • NTL - (Niezależna Telewizja Lokalna) kanał o profilu rozrywkowo-informacyjnym
  • Nuta.TV - muzyczny kanał produkowany w Szczecinie
  • Power TV - muzyczny kanał produkowany w Szczecinie
  • Top Kids HD - (Junior Music) kanał dla dzieci nadający głównie piosenki i teledyski dla najmłodszych
  • TVR - kanał o profilu rozrywkowo-informacyjnym przeznaczony dla odbiorców w różnym wieku

Ponadto, od 20 września dostępny jest także kanał Polsat News nadawany na MUX-4, gdzie umieszczone są kanały telewizji mobilnej Cyfrowego Polsatu. Jest to jedyny odkodowany testowo kanał na tym multipleksie dostępny dla odbiorców nie będących abonentami Cyfrowego Polsatu.

Niestety być może zauważyłeś/-aś ostatnio brak kanału TVP Kultura. Kanał nie zniknął, lecz został przeniesiony z MUX-3 na MUX-8, który nadawany jest w paśmie VHF. Jeśli Twoja antena odbiera także w tym paśmie to po przeskanowaniu odbiornika TVP Kultura w rozdzielczości HD powinien pojawić się na liście kanałów, obok Zoom TV, WP1 oraz Nova.TV. Jeśli tak się nie stanie, oznacza to, że powinieneś albo dołożyć antenę odbierającą w paśmie VHF lub wymienić obecną antenę na tak zwaną antenę combo, która odbiera zarówno w paśmie UHF jak i VHF.

Aktualną listę kanałów znajdziesz na tutaj.